Neighborhood Crime Report
6301 Condominiums
Saint Louis, MO
A

Crime Score

Very low or no crime

Crime Statistics (National avg = 100)
Assault 80
20% below avg
Robbery 187
87% above avg
Burglary 144
44% above avg
Larceny/Theft 188
88% above avg
Vehicle Theft 170
70% above avg
See Full Crime Statistics
Demographics
$369,058
Average Home
$110,548
Average Income
2
Population
37.0
Average Age