Neighborhood Crime Report
5432 South Massasoit Avenue Condominiums
Chicago, IL
A

Crime Score

Very low or no crime

Crime Statistics (National avg = 100)
Assault 46
54% below avg
Robbery 78
22% below avg
Burglary 24
76% below avg
Larceny/Theft 64
36% below avg
Vehicle Theft 67
33% below avg
See Full Crime Statistics
Demographics
$72,080
Average Home
$95,918
Average Income
4
Population
37.0
Average Age